Rebel and Rose Variations Black - 6mm Bracelet
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Gemstone bead bracelet, handmade from 6mm natural stone Onyx beads with a stainless steel black clasp. The Rebel & Rose jewelry is easy to combine with other silver, leather or bead bracelets.
| Model Name | Variations All-Black - 6mm |
|---|---|
| Model Number | RR-60107-B |
| Collection | Bracelets Beads |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Stainless Steel |
| Material | Gemstones |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Finish | Matt |
| Width (mm) | 6mm |
| Warranty | 6 months |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Rebel and Rose Variations Black - 6mm Bracelet
Rebel and Rose Variations Black - 6mm Bracelet
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Gemstone bead bracelet, handmade from 6mm natural stone Onyx beads with a stainless steel black clasp. The Rebel & Rose jewelry is easy to combine with other silver, leather or bead bracelets.
| Model Name | Variations All-Black - 6mm |
|---|---|
| Model Number | RR-60107-B |
| Collection | Bracelets Beads |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Stainless Steel |
| Material | Gemstones |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Finish | Matt |
| Width (mm) | 6mm |
| Warranty | 6 months |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Gemstone bead bracelet, handmade from 6mm natural stone Onyx beads with a stainless steel black clasp. The Rebel & Rose jewelry is easy to combine with other silver, leather or bead bracelets.
| Model Name | Variations All-Black - 6mm |
|---|---|
| Model Number | RR-60107-B |
| Collection | Bracelets Beads |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Stainless Steel |
| Material | Gemstones |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Finish | Matt |
| Width (mm) | 6mm |
| Warranty | 6 months |























