Rebel and Rose Ring Hades Small
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
The Ring Hades Small is handmade from sterling 925 silver and is 5.1 mm wide.
| Model Name | Ring Hades Small |
|---|---|
| Model Number | RR-RG048-S |
| Collection | Rings Silver |
| Product Type | Ring |
| General Color | Silver, Grey |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 5,1mm |
| Warranty | 6 months |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Rebel and Rose Ring Hades Small
Rebel and Rose Ring Hades Small
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
The Ring Hades Small is handmade from sterling 925 silver and is 5.1 mm wide.
| Model Name | Ring Hades Small |
|---|---|
| Model Number | RR-RG048-S |
| Collection | Rings Silver |
| Product Type | Ring |
| General Color | Silver, Grey |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 5,1mm |
| Warranty | 6 months |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
The Ring Hades Small is handmade from sterling 925 silver and is 5.1 mm wide.
| Model Name | Ring Hades Small |
|---|---|
| Model Number | RR-RG048-S |
| Collection | Rings Silver |
| Product Type | Ring |
| General Color | Silver, Grey |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 5,1mm |
| Warranty | 6 months |






















