Rebel and Rose Braided Flat 925 Black Earth Bracelet
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Absolutely Leather.
| Model Name | Braided Flat 925 Black-Earth |
|---|---|
| Model Number | RR-L0126-S |
| Collection | Bracelets Leather Silver |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Stone Color | Black/Brown |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 12mm |
| Warranty | 6 months |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Rebel and Rose Braided Flat 925 Black Earth Bracelet
Rebel and Rose Braided Flat 925 Black Earth Bracelet
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Absolutely Leather.
| Model Name | Braided Flat 925 Black-Earth |
|---|---|
| Model Number | RR-L0126-S |
| Collection | Bracelets Leather Silver |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Stone Color | Black/Brown |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 12mm |
| Warranty | 6 months |
Original: $187.69
-65%$187.69
$65.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rebel & Rose is a Dutch jewellery brand that has everything it takes to rapidly conquer the world. Our jewelry is fashionable, inspiring and above all completely up-to-date. They are the icons of our generation. But it is the people who wear and combine our jewelry who make the brand. They reinvent fashion every day. They are the real Rebels & Roses, the trendsetters, the free spirits.
Absolutely Leather.
| Model Name | Braided Flat 925 Black-Earth |
|---|---|
| Model Number | RR-L0126-S |
| Collection | Bracelets Leather Silver |
| Product Type | Bracelet |
| General Color | Black |
| Lock | Sterling Silver |
| Material | Sterling Silver 925 |
| Stone Color | Black/Brown |
| Finish | Polish |
| Width (mm) | 12mm |
| Warranty | 6 months |























